تاثیر مواد شیمیایی لوازم آرایشی در بروز مشکلات تیروئیدی
۱۳۹۲/۴/۲۹ | ۱۱۳۰

بررسی های جدید نشان می دهد: قرار گرفتن در معرض برخی مواد شیمیایی مورد استفاده در لوازم آرایشی بر کارکرد غده تیروئید تاثیر می گذارد

تاثیر مواد شیمیایی لوازم آرایشی در بروز مشکلات تیروئیدی


بررسی های جدید نشان می دهد: قرار گرفتن در معرض برخی مواد شیمیایی مورد استفاده در لوازم آرایشی بر کارکرد غده تیروئید تاثیر می گذارد. نتایج این تحقیقات که در بازه زمانی سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ انجام شده، بروز کم کاری تیروئید را بوضوح نشان می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، افراد به طور قابل توجهی در معرض ترکیب های «پرفلورینیت» هستند که در ساخت انواع مختلف لوازم آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد. این ترکیب شیمیایی به کندی تجزیه و در مدت زمان طولانی از بدن خارج می شود.در این بررسی، محققان اطلاعات 1100 آمریکایی را در دو بازه زمانی سال های 2008-2007 و 2010-2009 ارزیابی کردند.

محققان با انجام بررسی های لازم اظهار داشتند که وجود مقدار بالایی ترکیب «پرفلورینیت» در بدن می تواند کارکرد غده تیروئید در مردان و زنان را تغییر دهد و احتمال بروز کم کاری تیروئید را در زنان افزایش دهد.

کم کاری تیروئید زمانی اتفاق می افتد که غده تیروئید مقدار کافی هورمون تولید نکند و می تواند به بروز علائمی همچون خستگی، افسردگی، اضافه وزن، خشکی پوست و مو، یبوست و اختلالات قاعدگی منجر شود.

به گزارش web md، «چیئن–یولین» از بیمارستان تایوان گفت: این مطالعه اولین موردی است که سطح ترکیب «پرفلورینیت» در خون را با تغییرات در کارکرد غده تیروئید مرتبط می داند

 

گردآوری : دارونـــما
منبع : شبکه خبر

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com