لغو یکطرفه قرارداد بیمه‌ها با پزشکان متخلف
۱۳۹۲/۴/۱۰ | ۱٧۸٧

معاون درمان وزارت بهداشت اعلام کرد: با اصلاح قانون در مجمع تشخيص مصلحت، پرونده تخلفات پزشکان همزمان با تعزيرات در دادگاه‌هاي نظام پزشکي رسيدگي مي‌شود و با هماهنگي بيمه‌ها نيز قرارداد پزشکان متخلف که زيرميزي بگيرند به صورت يکطرفه لغو مي‌شود

لغو یکطرفه قرارداد بیمه‌ها با پزشکان متخلف

دارونما : معاون درمان وزارت بهداشت اعلام کرد: با اصلاح قانون در مجمع تشخيص مصلحت، پرونده تخلفات پزشکان همزمان با تعزيرات در دادگاه‌هاي نظام پزشکي رسيدگي مي‌شود و با هماهنگي بيمه‌ها نيز قرارداد پزشکان متخلف که زيرميزي بگيرند به صورت يکطرفه لغو مي‌شود.

حسن امامي رضوي در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: اقدامات مختلفي در وزارت بهداشت براي کاهش تخلفات پزشکان در حال انجام است. يکي از اين اقدامات بخشنامه اخير وزير بهداشت بود که مطابق آن پزشکان در بخش خصوصي حق ندارند در بيش از دو بيمارستان کار کنند و پروانه مطب آنها براي کار در بيش از دو بيمارستان اعتبار ندارد. اجراي اين بخشنامه را از طريق بيمارستانها پيگيري مي‌کنيم.

وي گفت: اقدام ديگر ابلاغ به موقع تعرفه‌هاي پزشکي در سال جاري بود که تا حدي در کنترل اين تخلفات نقش دارد.

معاون وزير بهداشت ادامه داد: مسئله ديگر برخورد موردي با پزشکاني است که تخلف مي‌کنند و پول اضافه از بيماران مي‌گيرند، اين مسائل نيز جدي‌تر از گذشته پيگيري مي‌شود و پرونده هاي اين نوع تخلفات جدي‌تر از گذشته به تعزيرات فرستاده مي‌شود.

امامي رضوي ادامه داد: بحث ديگري که شروع کرده‌ايم اين است که با هماهنگي سازمانهاي بيمه‌گر اعم از بيمه‌هاي پايه و بيمه‌هاي مکمل، قرارداد پزشکاني که تخلف دارند، به صورت يکطرفه از طرف بيمه‌ها لغو مي‌شود که در حال اجرايي کردن اين توافقنامه هستيم.

وي گفت: کميسيون ماده 11 تعزيرات نيز براي رسيدگي به تخلفات پزشکان فعال است و آمار برخورد با متخلفان را اعلام مي‌کند. اقدام ديگر اصلاح قانون برخورد با پزشکان متخلف در مجمع تشخيص مصلحت نظام است که طرح آن را به اين مجموع ارسال کرده‌ايم.

معاون وزير بهداشت گفت: بر اساس اين طرح که بخشي از آن را به مجلس شوراي اسلامي هم فرستاده‌ايم با اصلاح قانون نظام پزشکي از اين پس موضوع تخلفات پزشکان علاوه بر کميسيون ماده 11 تعزيرات در دادگاههاي انتظامي سازمان نظام پزشکي نيز موضوعيت پيدا مي‌کند و قابل رسيدگي خواهد بود.

وي افزود: اميدواريم افزايش جرايم پزشکان متخلف بازدارندگي لازم را براي کاهش اين تخلفات داشته باشد.


گرد آوري: دارونما 
منبع: سلامت نيوز

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com