مکمل های گیاهی ایرانی برای اولین بار وار بازار جهانی می شوند
۱۳۹۲/۵/۲ | ۵٧۶

دبیر انجمن تولیدکنندگان داروهای گیاهی از تولید و توزیع مکمل‌های گیاهی ساخت ایران برای اولین بار خبر داد و گفت: با این اقدام راه برای ورود به بازارهای جهانی باز شده و امر صادرات تسهیل می شود.

مکمل های گیاهی ایرانی برای اولین بار وار بازار جهانی می شوند

دبیر انجمن تولیدکنندگان داروهای گیاهی از تولید و توزیع مکمل‌های گیاهی ساخت ایران برای اولین بار خبر داد و گفت: با این اقدام راه برای ورود به بازارهای جهانی باز شده و امر صادرات تسهیل می شود

دکتر جعفر میرفخرایی در گفت وگو با (ایسنا)، با بیان اینکه بیش از 500 قلم داروی طبیعی در کشور تولید می‌شود، اظهار کرد: برای گسترش صادرات فرآورده‌های گیاهی تلاش می‌کنیم
. 

وی افزود: البته به این دلیل که ضوابط صادرات دارو متفاوت است و وقتی بناست دارویی صادر شود، باید شامل مقررات دارویی کشور مقصد باشد، پروسه آماده سازی داروها برای صادرات قدری طولانی و مشکل است. به همین خاطر برای تسهیل فرآیند صادرات تصمیم گرفتیم فرآورده‌های تولیدی خود را در قالب مکمل‌های گیاهی آماده و برای صادرات اقدام کنیم. 

میرفخرایی با بیان اینکه به عنوان مثال اکنون تنها یکی از کارخانه‌های تولیدکننده، مکمل‌های گیاهی‌اش را به کشورهایی نظیر هند، سنگاپور و مالزی صادر می‌کند، عنوان کرد: در مجموع صادرات اقلام گیاهی به کشورهای همسایه در حال گسترش است. 

دبیر انجمن تولیدکنندگان داروهای گیاهی با بیان اینکه مکمل‌ها دارای دو نوع گیاهی و شیمیایی هستند، عنوان کرد: چند شرکت داخلی مشغول تولید مکمل‌های گیاهی هستند، در حالی که پیش از این چنین چیزی وجود نداشت. 

میرفخرایی با بیان اینکه عصاره رزماری، عصاره بابونه و عصاره گالگا برای درمان سنگ کلیه از جمله این مکمل‌ها هستند، گفت:‌ مکمل‌های گیاهی در بازارهای داخلی هم توزیع می‌شوند. 

وی درباره میزان افزایش اقبال پزشکان به مصرف فرآورده‌های گیاهی، توضیح داد: خوشبختانه اقدامات خوبی در این خصوص انجام شده است و روز به روز شاهد ورود داروهای طب سنتی به نسخ پزشکان هستیم.

 

گردآوری: دارونما
منبع: سلامت نیوز

 

 

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com