فیش اسپا چیست؟
۱۳۹۲/۵/۵ | ۱۲۵۸

فیش اسپا كه به نام دكترماهى نیز شناخته می‌شود گونه‌ای از ماهی است به نام گاراروفا كه بافتهای مرده پوست را شناسایی كرده

فیش اسپا چیست؟

فیش اسپا كه به نام دكترماهى نیز شناخته می‌شود گونه‌ای از ماهی است به نام گاراروفا كه بافتهای مرده پوست را شناسایی كرده و باعمل مكیدن و ترشح آنزیمى به نام diatanol  آنها را از بین میبرد و به سلولهای سالم پوست فرصت بیشتری برای رشد می‌دهد. این كار با قرارگیری دستها و یا پاها در مخزن مخصوص فیش اسپا انجام می شود. این ماهی ها هیچ آسیبی به پوست سالم نمی زنند و به خاطر احساس ریلكسیشن و آرامشی كه برای فرد به وجود می آورند از آن به نام ماساژ با ماهی نیز یاد می شود. این كار جنبه غیردرمانی داشته و در زیبایی و سلامت پوست دستها و پاها تاثیر بسزایی دارد.

 

روش استفاده:

قبل از استفاده از دكتر ماهى، دستها و پاها باید عارى از هرگونه مواد آرایشى و بهداشتى ازقبیل لاك ناخن، كرم بهداشتى و درمانى باشد و همچنین نباید دچار آسیبهایى از قبیل خراشیدگى، زخم، جوش و... باشد. سپس دستها و پاها با ماده مخصوص ضدعفونى شده ، شسته و وارد حوضچه آب گرم میشود كه داخل آن ماهى هایى بدون دندان با اندازه ای بین ٣ تا ٤ سانتى متر بلافاصله شروع به مكیدن پوست میكنند و پوست مرده را از بین    مى برند. آب حوضچه ها نیز دائم در حال تصفیه و ضدعفونى كردن طبق استانداردهاى بهداشتى می باشد.

 

فیش اسپا:

  • روشى براى برطرف كردن خشكى و ترك پوست، شفاف كردن و از بین بردن لكه ها مى باشد.
  • این ماهى كوچك با ترشح آنزیمى به نام Diatanol به طور موثرى در بهبود و بازسازى سلولهاى پوستى مورد استفاده قرار مى گیرد.
  • لایه بردارى و تمیز كردن بدن (از بین بردن سلولهاى مرده پوست) را انجام می دهد.
  • بهترین راه براى از بین بردن استرس و تنش می باشد.
  • این ماهى با هوش همچنین مى تواند با تحریك نقاط طب سوزنى و نقاط حساس رفلكسى روى بدن با تنظیم سیستم عصبى، بدن را شل كند و خستگى را آزاد كند.
  • بعنوان مانیكور و پدیكور نیز استفاده میشود. 

منبع : وب سایت ماهی درمانی

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com