ایران کشور اول منطقه در حوزه پیوند اعضاست/ ۱۲۱ پیوند قلب و انجام همزمان پیوند قلب و ریه در ایران
۱۳۹۲/۵/۲۶ | ۳۳٧

رئیس جمعیت حمایت از پیوند اعضای ایرانیان با اشاره به انجام ۱۲۱ پیوند قلب گفت: ۸۶۰ مورد مرگ مغزی در بیمارستان مسیح دانشوری و ارسال ۲۴۰۰ عضو پیوندی به سایر مراکز درمانی، ایران را اولین کشور منطقه در زمینه پیوند کرده است.

ایران کشور اول منطقه در حوزه پیوند اعضاست/ ۱۲۱ پیوند قلب و انجام همزمان پیوند قلب و ریه در ایران

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی اکبر ولایتی شب گذشته در دهمین همایش پیوند اعضا در نمایشگاه بین‌المللی تهران گفت: شاهد پیشرفت علم و فناوری پزشکی در کشور هستیم و در منطقه صاحب اسم در زمینه پیوند اعضا بوده‌ایم به طوری که حتی یکی از کشورهای صاحب نام در منطقه اقدام به انجام 9 پیوند ریه کرده است که همه ناموفق بوده و از رئیس بخش جراحی ما خواسته است به کشورش سفر کند و آموزش لازم را بدهد.

وی ادامه داد: از سال 83 تاکنون 860 مورد مرگ مغزی که در بیمارستان مسیح دانشوری انجام شده موفق به اهدای عضو شده است که 2400 عضو پیوندی به مراکز پیوندی کشور ارسال شده است. 

رئیس جمعیت حمایت از پیوند اعضای ایرانیان گفت: تاکنون 25 پیوند یک ریه و 42 پیوند همزمان دو ریه با موفقیت انجام شده است و یک مورد پیوند همزمان قلب و ریه در بیمارستان مسیح دانشوری انجام شده است.

ولایتی گفت: 121 پیوند قلب و 2 مورد پیوند قلب و کلیه همزمان انجام شده است و پیوند نسوج که شامل قرنیه چشم، تاندون، پوست، دریچه قلب و استخوان است اخیراً آغاز شده است.

وی ادامه داد: فناوری و علم پزشکی پس از یک دوره افول مجدد رشد کرده است و در کل منطقه در زمینه پزشکی کشور ما حرف اول را می‌زند و مثال آن پیوند است چرا که قله پزشکی پیوند بوده و این متشکل از کار تیمی متخصصان مختلف است.

ولایتی تصریح کرد: رشد ایثارگری ایرانی اسلامی در کشور دلیل دیگر این دستاورد است، زمانی که مردم فهمیدند در حوزه پزشکی فقط از مسائل مالی بحث نمی‌شود و جایی است که به تقدس خود بازگشته است.

رئیس جمعیت حمایت از پیوند اعضای ایرانیان گفت: تمام 71 پیوند ریه، 121 پیوند قلب و اعضای مختلف بدن به جز با کمک‌های وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و خیرین انجام نمی‌گرفت و حتی یک مورد وجود ندارد که به ازای دریافت عضو پول پیوند گرفته شده باشد.

ولایتی ادامه داد: ماهانه نزدیک به 10 میلیون تومان هزینه داروی بعد از پیوند است که نیاز به کمک خیرین دارد البته هزینه پیوند در ایران نسبت به کشورهای دیگر پایین است، انجام یک پیوند ریه در خارج از کشور 300 هزار دلار هزینه دارد.

رئیس جمعیت حمایت از پیوند اعضای ایرانیان با اشاره به ورود بخش خصوصی و انجام پیوند گفت: از ورود بیمارستان‌های خصوصی و درخواستی که برای پیوند داشته‌اند ممانعت کردیم چرا که در قبال پیوند پول می‌خواستند و اصل قضیه پیوند در کشور ضایع می‌شد. ایثار در پیوند وجود دارد.

به گزارش خبرنگار فارس، در دهمین همایش پیوند اعضا هنرمندانی همچون رضا کیانیان، امین تارخ، پرویز پرستویی، جمشید مشایخی، رویا تیموریان، مسعود رایگان و مجید مظفری حضور داشتند که در پایان مراسم نیز اعلام شد مدیران رسانه ملیکه حدود 1200 نفر هستند،به صورت هماهنگ فرم اهدای عضو را تکمیل می‌کنند.


منبع : قدس آنلاین

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com