امکان عمل جراحی سمعک‌های قابل کاشت در جنوب کشور
۱۳۹۲/۵/۲۶ | ٧۸۰

عضو هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از ایجاد امکان عمل جراحی سمعک های قابل کاشت در منطقه جنوب کشور خبر داد.

امکان عمل جراحی سمعک‌های قابل کاشت در جنوب کشور

سید بصیر هاشمی با اعلام این خبر گفت: کاشت سمعک شنوایی تاکنون در انحصار چند کشور خاص بوده است و هم‌اکنون به صورت موفقیت‌آمیز برای نخستین بار در جنوب کشور و در شهر شیراز انجام گرفت.

 

عضو هیئت امنای علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه تاکنون حدود 1700 عمل جراحی سمعک قابل کاشت در دنیا انجام شده است، افزود: با این عمل جراحی، امکان درمان برخی انواع کم‌شنوایی در کشور ایجاد شده و این بیماران از نعمت بزرگ شنوایی بهره‌مند می‌شوند.

شنوایی هر دو گوش با عمل جراحی سمعک‌ قابل کاشت

وی ادامه داد: تا پیش از این، بیمار مجبور بود از سمعک‌های استخوانی استفاده کند که نیاز به یک وسیله نگهدارنده و هدبند داشت، اما با کاشت این نوع سمعک‌ها در جمجمه بیمار، پردازشگر دستگاه فرد ناشنوا را قادر به شنیدن با هر دو گوش خود می‌کند.

هاشمی اظهار کرد: عمل جراحی سمعک‌های قابل کاشت از پنج سال پیش در دنیا انجام شده است و هم‌اکنون بیماران منطقه جنوب ایران نیز از این پیشرفت پزشکی بهره‌مند خواهند شد.

عمل جراحی سمعک‌های قابل کاشت برای کودکان زیر پنج سال مناسب نیست.

عضو هیئت امنای علوم پزشکی یاسوج، تصریح کرد: کاشت سمعک برای کودکان زیر پنج سال به دلیل کم بودن قطر جمجمه آن‌ها توصیه نمی‌شود و هزینه اصلی این عمل جراحی، مربوط به پروتز و حدود 20 میلیون تومان است.

مدیرگروه گوش و حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به ازدواج‌های فامیلی و نقش آن در بروز ناشنوایی‌های گسترده اشاره کرد و گفت: از دیگر امکانات رفع مشکل ناشنوایی در منطقه جنوب کشور، کاشت حلزون است.

هاشمی با بیان اینکه راه‌اندازی مرکز کاشت حلزون شیراز به عنوان دومین مرکز کشور، گام موثری در خدمت‌رسانی به مردم منطقه جنوب کشور بوده است، عنوان کرد: تاکنون 750 بیمار مورد این عمل جراحی قرار گرفته و از نعمت شنوایی بهره‌مند شده‌اند.

نقش مهم پیشگیری و تشخیص به موقع ناشنوایی در کودکان

وی با اشاره به رقم بالای یک در هزار شیوع ناشنوایی در جامعه، تأکید کرد: بی توجهی به درمان به موقع این بیماران، موجب محرومیت آنان از نعمت شنوایی تا پایان عمر می شود.

عضو هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و مدیر گروه گوش و حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به خانواده‌ها توصیه کرد: با پیشگیری از بروز ناشنوایی و اقدام سریع برای درمان این مشکل، نعمت سلامت را به فرزندان خود هدیه کنیم.

بصیر هاشمی از پزشکان متخصص بومی در استان کهگیلویه و بویراحمد، استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی شیراز و عضو هیئت بورد تخصصی(دانشنامه) رشته گوش و حلق و بینی است.


منبع : www.farsnews.com

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com