بررسی واردات سرنگ‌های غیراستاندارد توسط کمیسیون
۱۳۹۲/۵/۲۹ | ۵۸۸

خبرهاي منتشر شده پيرامون واردات سرنگ‌هاي غيراستاندارد موجب نگراني مردم و جامعه درماني كشور شده است لذا كميسيون بهداشت و درمان ضرورت بررسي اين موضوع را در دستور كار خود قرار داد.

بررسی واردات سرنگ‌های غیراستاندارد توسط کمیسیون

دكتر شهلا ميرگلوبيات، عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: وزارت بهداشت و درمان بايد در خصوص واردات سرنگ‌هاي غيراستاندارد وارد عمل شود و از توزيع و استفاده آن در مراكز درماني جلوگيري نمايد.وي گفت: هنوز هيچ گزارشي مبني بر تاييد غير استاندارد بودن سرنگ‌هاي چيني به مجلس ارائه نشده است اما با توجه به انتشار خبرهايي از اين دست مجلس خواستار گزارشي از سازمان استاندارد پيرامون كيفيت اين سرنگ‌ها شده است.

وي با بيان اينكه شرايط اقتصادي و محدوديت منابع مالي سبب شده است كه محصولات چيني با كيفيت پايين وارد كشور شوند خاطر نشان كرد: سرنگ‌ها بايد پس از تاييد سازمان غذا و داروي وزارت بهداشت وارد بازار شوند لذا اگر غير‌استاندارد بودن آنها تاييد شود سازمان استاندارد و ارگان‌هاي مرتبط بايد در اين زمينه پاسخگو باشند.

وي يادآور شد: البته مشاهده مي‌شود در مراكزي از استفاده از اين سرنگ‌هاي چيني جلوگيري شده است اما بايد با اطلاع‌رساني شفاف دغدغه بيماران برطرف شود.


منبع : باشگاه خبرنگاران

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com