چرا برخی کارکنان بیمارستان‌ها همیشه خسته و عصبانی‌اند؟!
۱۳۹۲/۵/۳۱ | ۵۰٧

اگر فرداروز خدای نکرده در بیمارستان یکی از کارکنان آمپول را داد بخورید و خواست قرص‌های‌تان را تزریق کند، فکر نکنید بی‌سواد است یا کار بلد نیست! او فقط کمی خسته است، همین.

چرا برخی کارکنان بیمارستان‌ها همیشه خسته و عصبانی‌اند؟!

 یک انترن که نخواست نامش فاش شود، گفت: الآن قیمت خرید کشیک ۳ ماه و ۱۵ روز انترنی حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. اگر گران‌تر از این بود، نیز حاضر به پرداخت آن بودم؛ چراکه کشیک‌های انترنی وقت‌گیر هستند و آدم را از کار و زندگی می‌اندازند. یک کارورز باید چند شب کشیک در ماه داشته باشد و علاوه بر آن خود را برای امتحان رزیدنتی آماده کند و در کنار این وقتی برای خانواده هم داشته باشد که این امکان‌پذیر نیست.خریدوفروش کشیک‌ در بیمارستان‌ها سابقه‌ی طولانی‌مدتی دارد و اصولا یکی از منابع درآمد برخی از کارکنان بیمارستان است. یعنی برخی بویژه در روزهای نزدیک شدن به زمان امتحانات دستیاری پول می‌گیرند و جای دیگران کشیک می‌دهند! چرا؟ یک انترن دیگر که او هم نخواست نماش فاش شود، گفت: انترن‌ها دوره کامل کشیک خود را می‌فروشند. البته این انترن‌ها چیزی از دست نمی‌دهند، زیرا دوره‌ی انترنی از لحاظ آموزشی سودی ندارد و به دلیل اجباری و بی‌جیره و مواجب بودن کار، شبیه به دوران سربازی است.
بد نیست بدانید در سربازی هم شیفت‌های نگهبانی خریدوفروش می‌شود. من خودم شش سال پیش هر شیفت نگهبانی را بین ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان می‌خریدم. یعنی پول می‌دادم تا اسمم را توی فهرست نگهبان‌ها ننویسند. خیلی از سربازها در دوره‌ی خدمت از این راه پول درمی‌آوردند و راضی هم هستند!
برگردیم به خریدوفروش کشیک در بیمارستان. من بعد از سال‌ها بالأخره امروز توانستم بفهمم چرا برخی از کارکنان بیمارستان‌ها همیشه خسته و عصبانی هستند! هفت صبح خسته‌اند، هفت شب خسته‌اند و همیشه بی‌حوصله! حالا فهمیدم، چون بنده‌های خدا دائم جای این و آن کشیک می‌دهند، خسته می‌شوند. خب من هم باشم، بعد از دو سه شیفت کشیک، نا ندارم با بیمار و همراه بیمار حرف بزنم. البته درآمد حاصل از خریدوفروش کشیک هم چشم‌گیر است و البته مزایای فراوانی دارد. یک انترن دیگر که نخواست نامش فاش شود، گفت: امتحانات رزیدنتی مهم‌ترین علت فروش کشیک است، چهار ماه درس خواندن زندگی انسان را عوض می‌کند، پس چرا من باید کشیک باشم، در حالی که یک نفر دیگر حاضر است در قبال پول، آینده‌ای بهتر را به من بدهد!
پس اگر فرداروز خدای نکرده در بیمارستان یکی از کارکنان آمپول را داد بخورید و خواست قرص‌های‌تان را تزریق کند، فکر نکنید بی‌سواد است یا کار بلد نیست! او فقط کمی خسته است، همین. سعی کنید درکش کنید!
منبع : ایسنا

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com