دیزی خورها بخوانند
۱۳۹۲/۵/۳۱ | ۹۰۶

بعضي از غذاها نظير آبگوشت به دليل داشتن سيب زميني، حبوبات، پياز و سبزيجات گوناگون كه سرشار از پروتئين، كليسم و آهن است كه براي رشد بدن بسيار مفيد است.

دیزی خورها بخوانند

در دهه هاي اخير افراد به ويژه كودكان تمايلي به خوردن آبگوشت به خود نشان نمي‌دهند اما اين غذاي سنتي براي رشد كودكان بسيار مفيد است.
احمدرضادرستي متخصص تغذيه و رژيم درماني در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: برخي از افراد مصرف بعضي از غذاهاي سنتي چون كله پاچه و آبگوشت را در وعده‌هاي غذايي خود حذف مي كنند چرا كه در صورت استفاده از اين مواد غذايي تركيبات مغزي بسياري به بدن مي رسانند.وي افزود: بعضي از غذاها نظير آبگوشت به دليل داشتن سيب زميني، حبوبات، پياز و سبزيجات گوناگون كه سرشار از پروتئين، كليسم و آهن است كه براي رشد بدن بسيار مفيد است.
وي تاكيد داشت: تركيبات گوناگون و متنوع موجود در آبگوشت همچون گوشت غني از آهن و ويتامين B12، است كه اين مواد غذايي براي رشد كودكان نيز بسيار مناسب است.
درستي خاطر نشان كرد: در صورت استفاده از غذاي آبگوشت بايستي از ادويه كم استفاده شود چرا كه در صورت عدم رعايت فرد دچار انواع بيماري ها همچون ناراحتي هاي گوارشي، سوزش معده و تشديد بيماري اعصاب مي شود.
وي تاكيد كرد: براي بهتر جذب شدن آهن موجود در گوشت مناسبت اين است كه آبگوشت همراه با ترشي استفاده شود.
منبع : خبر فارسی

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com