تبلیغات داروهای چاقی و لاغری دروغی بیش نیست
۱۳۹۲/۶/۹ | ۶۱٧

معاون غذا و دارو در اصفهان گفت: تبلیغات در مورد داروهای چاقی یا لاغری دروغی بیش نیست و داروهای چاقی و لاغری در عطاری‌ها غیرمجاز هستند.

تبلیغات داروهای چاقی و لاغری دروغی بیش نیست

غلامحسین صادقیان در مورد تجویز داروهای گیاهی اظهار داشت: داروهای گیاهی باید توسط متخصصان و مکان‌های مجاز تهیه شود.وی در خصوص مشکلاتی که در حال حاضر در داروهای گیاهی وجود دارد، عنوان کرد: بسیاری از عطاری‌های موجود در سطح استان زیر نظر اتحادیه داروهای گیاهی نیستند و در تعریفی که در امور صنفی از فروش داروهای عطاری شده، عطاری‌ها مجاز به فروش گیاهان دارویی از جمله، گل، برگ، ساقه و ریشه هستند و فرآورده‌های آماده را نمی‌توانند به فروش برسانند.
معاون غذا و دارو در اصفهان در مورد تبلیغات ماهواره‌ای که برای به فروش رساندن داروهای چاقی و لاغری می‌کند، تاکید کرد: مردم به این تبلیغات توجه‌ای نداشته باشند و داروهای مورد نیازشان را از داروخانه‌ها تهیه کنند و به مهر استانداردی که روی این داروها ثبت می‌شود، توجه کنند.
وی در مورد عطاری‌های استان افزود: اگر برای تهیه گیاهان دارویی به عطاری‌ها مراجعه می‌کنید مطمئن شوید که این عطاری‌ها زیر نظر اتحادیه باشند و داروهای آماده در عطاری‌ها نباید به فروش برسد.
صادقیان در پایان در مورد مهر استاندارد داروهای چاقی و لاغری در سطح استان ادامه داد: داروهای چاقی و لاغری که در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد، باید مهر استاندارد غذا و دارو داشته باشد و حتما برای تهیه این داروها به داروخانه‌ها مراجعه کنید.


منبع : فارس

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com