مشکل را ریشه ای حل کنید ...!(لیزر موهای زائد)
۱۳۹۲/۶/۱۸ | ۶۴۹

امروزه خانم ها عمدتا به دلیل زیبائی و رعایت بهداشت فردی و در آقایان علاوه بر آن به دلیل فعالیت های ورزشی از قبیل بدن سازی، شنا و ... درمان دائمی موهای زائد از استقبال گسترده ای برخوردار می باشد. لیزر به عنوان بهترین، موثرترین، سریع ترین و سالم ترین روش از بین بردن موهای ناخواسته مورد استفاده قرار می گیرد.

مشکل را ریشه ای حل کنید ...!(لیزر موهای زائد)

چه فاکتورهایی در درمان با لیزر موثر هستند؟
رنگ مو، اندازه مو، تیپ پوستی و ... همگی در نتیجه لیزر موثر هستند. مثلا موهای تیره تر و ضخیم تر بهتر از موهای روشن و کرکی به لیزر جواب می دهند. موهای سفید به هیچ عنوان با لیزر از بین نمی روند.
چند جلسه درمان لیزر موهای زائد کافی است؟
حداقل 4 تا 6 جلسه نیاز است که  4 جلسه اول با فواصل کوتاهتر (یک تا 2 ماه) و جلسات بعد با فواصل بیشتر (6 ماه تا یک سال) انجام می گردد. البته در بعضی افراد ممکن است تعداد جلسات بیشتری مورد نیاز باشد.
چه مراقبت هایی پس از لیزر نیاز می باشد؟
به بیماران توصیه می شود حتما از یک کرم ضد آفتاب استفاده کنند و تا چند ساعت از میک آپ منطقه پرهیز نمایند و از دستکاری موضع اجتناب کنند.


چه آمادگی هایی برای انجام لیزر باید داشت؟
فرد باید از 6 هفته قبل از کندن مو به وسیله موم و الکترولیز خودداری کند اما می تواند از تراشیدن یا کرم های موبر استفاده نماید. یک هفته قبل لیزر آفتاب گرفتگی ممنوع و باید از ضد آفتاب استفاده نماید. اگر بیمار سابقه تبخال دارد روز قبل باید دارو دریافت کند و یک ساعت قبل از لیزر هم می توان از یک کرم بی حسی موضعی استفاده نماید.
عوارض لیزر موهای زائد چیست؟
عوارض بسیار ناچیز و گذراست. تا حدودی قرمزی و سوزش وجود داشته که بعد از چند ساعت از بین می رود.
در چه کسانی لیزر موهای زائد ممنوعیت دارد؟
در خانم های باردار، در بیماری های بدخیم و مصرف دارویی راکوتان معمولا از لیزر استفاده نمی شود.
لیزر موهای زائد چگونه عمل می کند؟
طول موج مخصوصی از لیزر از پوست عبور می کند و روی رنگدانه یا ملانین موجود در فولیکول موها اثر کرده و باعث از بین رفتن آن می شود. در این روش سلول های مجاور و بقیه پوست آسیب نمی بیند و فقط موهای زائد از بین می روند. به طور معمول موها در فازهای رشد مختلفی بوده و همیشه یک دسته از موها در فاز نهفته می باشند و در این فاز فاقد رنگدانه هستند. هر چند وقت یکبار این موها وارد فاز رشد شده و واجد رنگدانه می شوند. چون لیزر روی رنگدانه دارها یعنی موهای در فاز رشد اثر می کند، پس لیزر باید هر چند وقت یکبار برای حداقل 4 تا 6 بار تکرار شود تا بتواند تمام موهایی را که به تدریج و در زمانهای مختلف وارد فاز رشد می شوند مورد هدف قرار داده و از بین ببرد.


منبع : شهر خبر

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com