کمبود ۵۰۰ تخت آی‌سی‌یو در کشور
۱۳۹۲/۶/۱۸ | ۵۵۲

وزیر بهداشت با تاکید بر کمبود ۵۰۰ تخت آی‌سی‌یو در کشور گفت: حرف تمام کارگزاران نظام سلامت این بوده که سهم ما از تولید ناخالص ملی بسیار کم است.

کمبود ۵۰۰ تخت آی‌سی‌یو در کشور

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در مراسم افتتاح اوراژنس عدالتیان اظهار کرد: به خاطر حضور خیران و افراد نیکوکار در جامعه جا دارد امروز به خود تبریک بگوییم.وی افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه دولت یازدهم که دولت تدبیر و امید بوده از حضور خیران در تمام عرصه‌ها همچون خدمت‌رسانی در عرصه سلامت استقبال می‌کند.هاشمی یکی از مشکلات بهداشتی کشور را در حوزه مشکلات حاشیه شهر و مناطق محروم توصیف کرد و گفت: در حاشیه شهر مشکلات بهداشتی بسیار زیادی داریم که باید به آن رسیدگی شود.

وزیر بهداشت با اشاره به افتتاح مرکز اورژانس عدالتیان که بزرگترین مرکز اورژانس تخصصی کشور و خاورمیانه بوده تصریح کرد: این مسئله هم جای تاسف دارد و هم جای خوشحالی، جای تاسف از آن حیث که با وجود گستردگی نیاز در کشور چرا این پروژه باید نخستین پروژه باشد.

 


 

وی از کمبود 500 تخت ای‌سی‌یو در کشور خبر داد و گفت: علاوه بر کمبود تخت آی‌سی‌یو مشکلات دیگر داریم که قسمت عمده آن مشکلات بودجه و اعتبار است.به گفته وی در بخش سلامت و بودجه و اعتبار خیلی عقب هستیم.وزیر بهداشت تصریح کرد: حرف تمام کارگزاران نظام سلامت این است که سهم بخش سلامت از تولید ناخالص ملی بسیار کم است.وی عنوان کرد: در این مقطع حساس کشور بخشی از پول‌های سلامت در جاهای دیگر هزینه شده و در حالی‌که 10 یا 11 میلیارد تومان در بخش‌های دیگر هزینه شده که باید در بخش سلامت استفاده می‌شده است.به تاکید هاشمی اعتبارات سلامت از این جهت باید بالا باشد تا شاهد رفاه بیشتر اجتماعی باشیم.

وزیر بهداشت با ابراز امیدواری از اینکه افتتاح مرکز طب اورژانس در مشهد سبب رونق خدمات‌رسانی بخش سلامت و ارتقاء خدمات‌رسانی به زائران و مجاوران می‌شود گفت: آموزش طب پزشکی بسیار مهم بوده و امیدوارم آینده خوبی را در کشور و به‌ویژه در خراسان رضوی کنه زادگاه بنده است راشاهد باشیم.

هاشمی با تاکید بر اینکه در حوزه پزشکی هم به آموزش و هم به پژوهش توجه ویژه شود گفت: من از دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس به دلیل جایگاه ویژه‌اش انتظار خاص دارم.


منبع : قدس آنلاين

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com