چرا افراد افسرده سوار مترو نمی شوند؟
۱۳۹۲/۶/۱۸ | ۵۸۱

روانشناسان به تازگی پی برده اند که چرا افراد افسرده به مکان های شلوغ و پر از ازدحام علاقه ندارند و از اقامت در این مکان ها دوری میکنند.

چرا افراد افسرده سوار مترو نمی شوند؟

بر اساس جدیدترین تحقیقات صورت گرفته توسط روانشناسان افراد افسرده به حریم شخصی و فضای بیشتری در اطراف خود نسبت به افراد عادی احتیاج دارند.
گفتنی است: این نیاز به بودن در یک مکان خلوت باعث می شود تا افراد افسرده در مکان هایی مانند مترو، اتوبوس، مراکز خرید و حتی مهمانی ها دچار استرس و اضطراب شدید بشوند.


بررسی ها نشان میدهند: علت این افراد فرستادن یک پالس و سیگنال الکتریکی توسط مغز افراد افسرده به بدن در هنگام بودن در یک مکان شلوغ است که سبب میشود بدن نوعی حالت تهاجمی و وضعیت خطر را به خود بگیرد و فرد دچار استرس زیادی شود.
پزشکان با مطالعه بر روی افراد افسرده و قرار دادن آنها در موقعیت های مکانی با جمعیت کم و زیاد دریافتند که نمرات آزمون استرس در هنگامی که افراد در فاصله ی 20 سانتی متری فرد افسرده قرار دارند بسیار بیشتر از مواقعی است که افراد در فاصله ی 40 یا حتی 60 سانتی متری فرد افسرده قرار دارند.
در این زمان محرک های عصبی کمتری به سوی مغز فرد افسرده ارسال می شود و او کمتر دچار هیجان می شود.
پزشکان بر اساس این یافته ها در حال بررسی روش های درمانی جدید برای افراد افسرده و به خصوص اجتماع گزیر هستند تا به این وسیله سلامت این افراد هر چه زودتر به دست آید.


منبع : باشگاه خبرنگاران

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com