با گرفتگی پا در شب چه کنیم؟
۱۳۹۲/۶/۲۴ | ۵۱۴

آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده است كه نیمه های شب، یك مرتبه به دلیل درد ناشی از گرفتگی عضلات پایتان از خواب بیدار شوید؟

با گرفتگی پا در شب چه کنیم؟

 گرفتگی عضلات در خواب اغلب به دلیل عكس العمل (reflex) بیش از حد عضلات است. وقتی شما در خواب جابجا شده و تكان می خورید، ماهیچه های ساق پایتان جمع شده و تاندون ها كشیده می شوند.


این عمل، باعث تحریك گیرنده های عصبی موجود در تاندون ها شده و با فرستادن پیام های عصبی به نخاع، منقبض شدن عضلات را اعلام می كنند. برای رهایی از این مشکل بزرگ می توانید در ادامه همراه ما باشید.

- انجام ورزش مخصوص پا كه باعث كشیدگی ساق پا شوند. در این ورزش، فرد روی شكم دراز كشیده و كف دستها را بر روی زمین گذاشته و با بالا و پایین آوردن دست ها ، شكم را به زمین نزدیك و دور می كند.

- استفاده از تشك گرماده به مدت 10 دقیقه قبل از خواب كه باعث گرم شدن پا شود. این حرکت از گرفتگی ناگهانی عضلات پا جلوگیری خواهد کرد.

- اگر تشک های گرماده در اختیار ندارید حتما از کیسه های آب گرم استفاده کنید. این کیسه ها دقیقا می توانند کار تشک را برای شما انجام دهند.

- اگر در هنگام خواب درد به صورت ناگهانی سراغ شما آمد تنها دست خود را روی عضله گرفته گذاشته و کمی ماساژ دهید. این کار شاید کمی درد داشته باشد اما خیلی زود حال شما را بهتر می کند. کشیدن کف پا نیز از جمله کارهای مفید است.

- برخی از پزشکان دارویی به نام "كوئی نین" را برای این مشکل تجویز می کنند ولی بهتر است از آن استفاده نکنید زیرا عوارض بسیاری دارد. این دارو اصلا نباید برای زنان باردار توصیه شود زیرا باعث سقط کودک خواهد شد.


منبع : بی باک نیوز

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com