بین خواب و ورزش حداقل سه ساعت زمان لازم است
۱۳۹۲/۶/۲۵ | ۴۶۲

محققان دانشگاه پنسیلوانیا دریافتند که ورزش و غذا خوردن قبل از خواب باعث ایجاد اختلال در خواب می‌شوند.

بین خواب و ورزش حداقل سه ساعت زمان لازم است

با وجود این که ورزش شما را آرام می‌کند و باعث خواب بهتر می‌شود، اگر زمان ورزش با خواب نزدیک باشد، بی‌خوابی ایجاد می‌کند. مواد شیمیایی که دقیقا بعد از ورزش و غذا خوردن در بدن ترشح می‌شوند، باعث افزایش بیداری و عقب افتادن زمان خواب می‌شوند.


پزشکی خواب حوزه جدیدی است که در دانشگاه پنسیلوانیا به آن پرداخته می‌شود.
محققان این دانشگاه در بررسی‌های خود به این نتیجه‌ رسیده‌اندکه زمان ورزش و غذا خوردن باید حداقل سه ساعت با خواب فاصله داشته باشد تا در خواب اختلال ایجاد نکند و کیفیت آن را پایین نیاورد. ورزش می‌تواند به خوابیدن کمک کند ، اما باید برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم و زمان مناسبی برای انجام آن انتخاب کنیم.
محققان دانشگاه کالیفرنیا دریافتند که ورزش سبک و کشتی قبل از خواب اختلالی در آن ایجاد نمی‌کند. مردم اغلب تصور می‌کنند که ورزش قبل از خواب باعث بی‌خوابی می‌شود،‌ البته دلایل علمی نشان می‌دهد که این قضیه به نوع ورزش و افراد بستگی دارد.

دکتر کلول می‌گوید:‌ ما ورزش‌های هوازی شدید را یک یا دو ساعت قبل از خواب توصیه نمی‌کنیم.
 آزمایش‌هایی که بر روی موش انجام شده‌اند، نشان می‌دهند که وقتی آنها برای مدت طولانی می‌روند، ضربان قلب آنها از حالت عادی خارج می‌شود و بلافاصله بعد از این حالت نمی‌توانند بخوابند.

دکتر کلول می‌گوید: این نتایج به افراد هم بستگی دارد. ممکن است افرادی را ببینید که غروب می‌دوند و بعد از آن به راحتی می‌خوابند. اگر فردی می‌تواند این کار را انجام دهد نیازی نیست که برنامه ورزشی خود را تغییر دهد ، اما افرادی هستند که بعد از ورزش دچار بی‌خوابی می‌شوند. بهترین روش این است که خود را بشناسید و با توجه به شرایط بدنی خودتان برنامه ورزشی را تنظیم کنید، اگر با ورزش کردن قبل از خواب مشکل دارید می‌توانید کمی زودتر ورزش کنید. در مطالعاتی که در سال 2012 در تونس انجام شد نشان داده شد که بهترین زمان برای انجام ورزش استقامتی ساعت پنج بعد از ظهر است.


منبع : ایسنا

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com