قوز قرنیه چگونه درمان می شود؟
۱۳۹۲/۶/۲٧ | ٧۱۴

بیماران مبتلا به قوز قرنیه مطمئن باشند که درمان می‌شوند و این بیماری تا سن 28-30 سالگی متوقف می‌شود و دیگر پیشرفت نمی‌کند.

قوز قرنیه چگونه درمان می شود؟

بیماران مبتلا به قوز قرنیه مطمئن باشند که درمان می‌شوند و این بیماری تا سن 28-30 سالگی متوقف می‌شود و دیگر پیشرفت نمی‌کند.

 رئیس بیمارستان فوق تخصصی چشم فارابی، با بیان این مطالب و با اشاره به پیشرفت روش‌های درمان این بیماری در سال‌های اخیر، تصریح کرد: یکی از این روش‌ها تاباندن اشعه ماورای بنفش با ویتامین ریبوفلاوین است که پیشرفت بیماری را متوقف می‌کند و همچنین می‌توان از ایمپلنت‌های داخل قرنیه برای استحکام بخشیدن به قوام قرنیه استفاده کرد و قوز قرنیه را کمی بهبود بخشید.  

دکتر محمود جباروند در توضیح این بیماری گفت: قوز قرنیه یک بیماری ژنتیکی است که معمولا از دهه دوم نوجوانی و از حدود 13 تا 14  سالگی خود را نشان می‌دهد و یک بیماری دو طرفه است که معمولا در یک چشم شدیدتر است. قوز قرنیه موجب ابتلا به آستیگماتیسم‌های نا منظم و پیشرفت نزدیک‌بینی شده و در نهایت منجر به کاهش کمی و کیفی بینایی می‌شود و در این بیماری ظاهر چشم تغییر می‌کند و کمی برآمدگی دارد.


وی اضافه کرد: بیماری تا سن 28-30 سالگی متوقف می‌شود و دیگر پیشرفت نمی‌کند و با کمک روش‌های درمانی نیز بهبود می‌یابد. جباروند در خصوص عینک‌های طبی و لنزهای تماسی در بهبود دید بیماران اظهار کرد: اگر بتوان این لنزها را بر روی چشم می توان به اصلاح دید فرد امیدوار بود ولی در موارد پیشرفته بیماری که قرنیه برآمدگی دارد، نمی‌توان لنزهای تماسی را ثابت کرد، مگر لنزهای بسیار ویژه که به تشخیص پزشک و در موارد خاص به کار می‌روند. عینک نیز تنها برای افرادی مناسب است که به درجه‌های خفیف بیماری مبتلا باشند.


منبع : روزنامه خورشید

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com