بهترین خوراکی ها برای حفظ تناسب اندام
۱۳۹۲/۶/۳۰ | ۶۶٧

همیشه رعایت رژیم غذایی برا ی کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده آل کافی نیست؛ بلکه گاهی باید برنامه غذایی را تغییر داد و بعضی خوراکی ها را جایگزین بعضی دیگر کرد.

بهترین خوراکی ها برای حفظ تناسب اندام

گوشت سفید
گوشت سفید منبع غنی از پروتئین ها و مواد معدنی است و به همین دلیل دوست خوبی برای تناسب اندام محسوب می شود. پروتئین ها به ساخت آنزیم های گوارشی کمک می کند.این آنزیم ها قابلیت تامین احساس سیری طولانی مدت را دارند. گوشت مرغ ازگوشت قرمز کم چربی تر و کم کالری است البته اگر پوست آن گرفته شود. قدرت آنتی اکسیدانی گوشت های سفید شناخته شده است و می توان آن را در انواع غذاها و همراه با ادویه ها و طعم دهنده های مختلف مصرف کرد. 
سویا
سویا یکی از خوراکی های کم کالری است و اشکال مختلف آن قابل مصرف است. برخلاف تصور عموم سویا تنها مختص گیاه خواران نیست و خواص آن بر سلامتی و تناسب اندام تایید شده است. به عنوان مثال تحقیقات از تاثیر آن بر اضافه وزن حکایت دارد. همچنین به خاطردارا بودن فیبرهای حل شدنی،‌ سویا هضم غذا را تسهیل کرده و مانع از احساس نفخ می شود.
ماهی آزاد
ماهی آزاد یکی از بهترین منابع پروتئین محسوب می شود به طوری که هر 100 گرم آن 22 گرم پروتئین دارد. این پروتئین ها مانع از تجمع چربی های بد خون می شود. گرچه نسبت به برخی ماهی ها چربی بیشتری دارد، اما برای سلامتی بسیار مفید است و مقدار قابل توجهی امگا3 برای بدن تامین می کند که برای رگ های خونی و مغز مفید بوده وبا فشار خون و کلسترول مقابله می کند.
فلفل
با اینکه هر 100 گرم فلفل تنها 20 کالری دارد اما منبع بسیار غنی ویتامین C به حساب می آید. همچنین با تولید کارنیتین؛ ترکیبی که مواد چرب را انتقال می دهد باعث کاهش تجمع چربی ها می شود. به علاوه یک تحقیق آمریکایی نشان می دهد ویتامین C در کنترل استرس که عاملی در افزایش وزن است نیز نقش دارد.
سیب
سیب میوه ای کم کالری است اما از بین بردن چربی ها را تسریع می کند. این میوه خوشمزه سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان است و پکتین؛ فیبر حل شدنی موجود در آن عملکرد دستگاه گوارش را تسهیل و از روده ها محافظت می کند. توصیه می شود سیب را به دقت بشویید و آن را با پوست میل کنید. پوست سیب 2 تا 3 برابر بیشتر ازگوشت آن فلاونوئید دارد.


خیار
خیار کالری چندانی ندارد و هر 100 گرم آن فقط 17 کیلو کالری دارد. موجب تناسب اندام شده و حذف مواد سمی و چربی ها را تسریع می کند. پوست خیار نیز مانند پوست سیب مقدار بالایی فیبر حل شدنی و پکتین دارد که موجب می شود شکم زودتر صاف شود.

منبع : قدس آنلاین

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com