درباره مو زدایی صورت این موارد را بدانید
۱۳۹۳/۱۲/۵ | ۱۳۲۵

معمولا اشخاصی که پوست چربی دارند یا صورتشان زود جوش می زند ، نباید از وسایلی مثل وکس، موم، شمع و… برای از بین بردن موهای زائد صورت استفاده کنند چون ضربه ای که به پوست وارد می شود به پیاز مو آسیب می رساند و همین باعث بوجود آمدن جوش می شود و از سوی دیگر هم فرد دچار عود آکنه‌ می‌شود.

درباره مو زدایی صورت این موارد را بدانید

افرادی هم که به هر علتی از ترکیب‌های رتینوئید به‌عنوان لایه‌بردار یا داروی اکوتان برای درمان آکنه استفاده می‌کنند، باید از وکس خودداری کنند چون باعث لایه‌برداری از پوست می‌شود درحالی که با مصرف این داروها پوست نازک‌تر شده است. از این رو، احتمال بروز عوارض و واکنش آلرژیک بیشتر است.

ضمنا توصیه می‌شود در انتخاب آرایشگاه بهداشتی كه حتما از وسایل یکبار مصرف استفاده می‌کند، دقت كنید. متاسفانه در اغلب آرایشگاه‌ها، مقدار موم گیاهی یا پارافین شمعی که تحت‌حرارت قرار می‌گیرد، بیش از مقداری است که برای موزدایی از صورت یک فرد لازم است. در حالی که حتما باید برای هر مشتری مقدار کافی موم آب و بعد از تمیزکردن، ظرف داخل دستگاه برای مشتری بعد آماده شود. در غیر این صورت، به دلیل اینکه برای از بین بردن موها، مدام کاردک داخل ظرف می‌شود، استفاده مجدد از همان موم برای فرد دیگر به‌دلیل آلودگی یا حتی کاردک و موم ممکن است باعث پخش شدن عفونت‌های ویروسی شود. اغلب افرادی که تمایل دارند موهای صورتشان را با شمع بزدانید، هر یکی- دو ماه یکبار باید این کار را انجام دهند نه مکرر. البته ضربه وارد شده به پوست معمولا آنقدر نیست که باعث شل شدن پوست شود.

یکی از مشکلات دیگری که هنگام استفاده از موم و اصلاح با شمع پیش می‌آید، احساس سوزش و خارش است، بنابراین اگر به هر دلیلی پوست صورتتان بعد از این کار ملتهب و قرمز شد، بلافاصله از کمپرس سرد (گذاشتن کیسه حاوی چند تکه یخ روی صورت) استفاده کنید یا اینکه صورت را با آب سرد برای یکی دو دقیقه بشویید.

توجه داشته باشید موم خیلی داغ نباشد تا پوست را بسوزاند و در صورتی ‌که می‌خواهید درخانه این کار را انجام دهید، پارافین‌هایی تهیه کنید که کیفیت خوبی دارند و مرغوب هستند.

هفته نامه سلامت

دنبال محصول دارویی - بهداشتی خاصی هستید؟اگر نیاز به یافتن محصولی خاص در داروخانه های شهر دارید از دارونما کمک بگیرید.

در صورت امکان داروخانه ای که محصول شما را داشته باشد را معرفی میکنیم...

نیاز خود را در تلگرام دارونما ثبت نمایید...

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com