زنان بیشتر دچار افسردگی پاییزی می‌شوند
۱۳۹۲/٧/۴ | ۵٧۳

یک روانپزشک می گوید: در موارد شدید افسردگی پاییزی نیاز به مداخله دارویی وجود دارد و فرد تنها با درمان های مشاوره ای بهبود پیدا نمی کند.

زنان بیشتر دچار افسردگی پاییزی می‌شوند

دکتر وحید فرنیا گفت: افسردگی پاییزی از خصوصیات افسردگی های فصلی تبعیت می کند و از مهمترین عواملی که این مشکل را تشدید می کند، کاهش تابش نور خورشید در برخی فصول سال است.
وی معتقد است علاوه بر نور خورشید، عوامل بیولوژیک، عوامل محیطی و عوامل روانشناختی نیز در بروز افسردگی های فصلی و همچنین افسردگی پاییزی تایثر گذار است.
به گفته این روانپزشک، در افرادیکه زمینه ژنتیکی و دلایل روانی دارند، کاهش نور خورشید می تواند یک عامل برانگیزاننده افسردگی پاییزی باشد.


فرنیا اظهار داشت: پایین آمدن روحیه، کاهش لذت از زندگی، خستگی و ضعف بدنی، کاهش تمرکز و توجه، تغییرات خواب و اشتها و ... از مهمترین علائم افسردگی پاییزیهستند که می تواند در موارد شدید زندگی شغلی، اجتماعی و رفتاری فرد را تحت تاثیر قرار دهد.
وی گفت: چنانچه این علائم در فردی بروز کرد، لازم است تسط یک روانپزشک بررسی شود و تحت درمان قرار گیرد.
به گفته این روانپزشک، افسردگی پاییزی در کشورهایی که کمتر نور خورشید دریافت می کنند بیشتر است و در کشورهای چهار فصل نیز در فصل های پاییز و زمستان بیشتر می شود.
وی با اشاره به اینکه همه انواع افسردگی در زنان شیوع بیشتری دارد، ادامه داد: افسردگی پاییزی هم بینزنها بیشتر دیده می شود.

 

منبع : بی باک نیوز

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com