مصون‌سازی در برابر تب دانگ، عامل شیوع زیکاست
۱۳۹۵/۸/۱۱ | ۲۳۰

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که واکسیناسیون در برابر تب دانگ می‌تواند شیوع ویروس زیکا را افزایش دهد.

مصون‌سازی در برابر تب دانگ، عامل شیوع زیکاست

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که واکسیناسیون در برابر تب دانگ می‌تواند شیوع ویروس زیکا را افزایش دهد. به گزارش ایسنا، متخصصان دانشگاه‌های "یورک" کانادا و "شیان جیاتونگ" چین اظهار داشتند: از آنجایی که تب دانگ و زیکا از طریقیک نوع پشه منتقل می‌شود بررسی کردیم که واکسیناسیون در برابر یکی از آنها بر شیوع ویروس دیگر چه تاثیری دارد.

"جیانهونگ وو" یکی از محققان این مطالعه گفت: واکسینه شدن در برابر یک ویروس نه تنها بر نحوه کنترل ویروس دیگری تاثیر دارد بلکه شرایط را برای انتشار ویروس دوم آسان‌تر می‌سازد.

شواهد جدید نشان می‌دهد آنتی بادی‌های ویروس دانگ می‌تواند آلودگی ویروس زیکا را تقویت کند. به همین دلیل مدل ریاضی جدیدی برای بررسی تاثیر واکسیناسیون تب دانگ بر شیوع زیکا ارائه شد.

این مدل تحقیقاتی نشان داد: واکسیناسیون در برابر تب دانگ تعداد مبتلایان به ویروس زیکا را افزایش می‌دهد. همچنین موثرترین روش برای به حداقل رساندن تاثیرات ناخواسته واکسیناسیون تب دانگ بر شیوع زیکا از طریق استراتژی یکپارچه‌ای انجام می‌شود که شامل کنترل پشه‌هاست.

به گزارش ساینس دیلی، این تیم تحقیقاتی نتیجه گرفتند: واکسیناسیون در برابر تب دانگ در میان انسان می‌تواند به طور چشمگیری انتقال زیکا را افزایش دهد و به همین دلیل لازم است مطالعات بیشتری در مورد اقدامات کنترلی یکپارچه به منظور کنترل شیوع زیکا و تب دانگ انجام شود.

همشهری

دنبال محصول دارویی - بهداشتی خاصی هستید؟اگر نیاز به یافتن محصولی خاص در داروخانه های شهر دارید از دارونما کمک بگیرید.

در صورت امکان داروخانه ای که محصول شما را داشته باشد را معرفی میکنیم...

نیاز خود را در تلگرام دارونما ثبت نمایید...

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com