زانو درد خود را با قند درمان کنید!
۱۳۹۲/٧/٧ | ۶۶۳

محققان دانشگاه ویسکونسین در پژوهش جدید خود نشان داده‌اند که تزریق یک محلول قندی به زانو می‌تواند شیوه جدیدی در درمان آرتروز باشد.

زانو درد خود را با قند درمان کنید!

محققان دانشگاه ویسکونسین در پژوهش جدید خود نشان داده‌اند که تزریق یک محلول قندی به زانو می‌تواند شیوه جدیدی در درمان آرتروز باشد.این پژوهش نشان داده که ترکیب قند و آب می‌تواند درد و سفتی را با تحریک سازوکار طبیعی و ترمیم طبیعی بدن کاهش دهد.
 
این محلول شیرین به‌عنوان یک محرک خفیف درون مفصل عمل کرده و عفونت سطح پایین را به‌وجود می‌آورد. این عفونت ممکن است باعث وارد آمدن آسیب مختصری به زانو شود اما برای تحریک آزادسازی سلول‌ها جهت کمک به ترمیم آسیب ایجاد شده توسط بیماری تاثیرگذار است. 


پزشکان از محلولی شامل آب و ۱۰ تا ۲۵ درصد دکستروز که نوعی قند بوده، استفاده می‌کنند. کاربرد دکستروز به آن جهت بوده که ارزان، در دسترس و ایمن است و تنها یک التهاب خفیف درون مفصل زانو ایجاد می‌کند. تصور می‌شود که این درمان موسوم به درمان تکثیر با تحریک آزادسازی فیبروبلاست‌ها که مسوول ساخت و حفظ بافت‌های همبند مانند رباط‌‌ها هستند، کار می‌کند
فیبروبلاست‌ها رباط‌های آسیب دیده درون زانو را ترمیم کرده و با ثابت‌‌تر کردن آن، ناراحتی را تسکین می‌دهند. بنا به گزارش سایت شبکه خبر،این درمان همچنین برای بیماری‌های دیگر مانند کمردرد مزمن و آرنج تنیس‌بازان مورد آزمایش قرار گرفته است.

منبع : پارسینه

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com