چگونه و چقدر آب بنوشیم؟
۱۳۹۵/۱۰/۴ | ۲۳٧

یک متخصص طب سنتی ضمن اینکه توصیه‌هایی برای چگونگی و میزان نوشیدن آب دارد از خطرات زیاد نوشیدن آب می‌گوید.

چگونه و چقدر آب بنوشیم؟

یک متخصص طب سنتی ضمن اینکه توصیه‌هایی برای چگونگی و میزان نوشیدن آب دارد از خطرات زیاد نوشیدن آب می‌گوید. مجله خواص خوراكيها به گزارش فارس، ریحانه معینی، درباره توصیههای طب اسلامی برای مصرف آب اظهار داشت: بین غذا تا یک ساعت بعد از آن، در حالت ناشتا، بعد از حرکات ورزشی شدید، بعد از خوردن میوهها و نوشیدن آب سرد بعد از غذای شیرین از نظر طب سنتی مناسب نیست.

وی افزود: نباید بعد از غذاهای شور از آب گرم استفاده کرد، برخی از موارد منع شده نوشیدن آب امروزه بسیار رایج است.بسیاری از ورزشکاران همیشه در حال ورزش آب زیادی مینوشند همچنین افراد زیادی از خواب برخواسته و مقدار زیادی آب سرد میخورند در حالیکه این مسائل مشکلات زیادی برایشان به همراه دارد.

متخصص طب سنتی اضافه کرد: در حین ورزش اگر فرد دچار تشنگی واقعی شده باشد باید مقدار کمی آب را در دهان مز مزه کرده و به آرامی فرو دهد در این صورت علاوه بر کاهش حجم آب مصرفی، آب دیگر سرد نخواهد بود و مشکلات گوارشی نیز به همراه ندارد. افرادی که بدنشان حرارت زیادی دارد و یا مزاج گرم و خشک دارند ممکن است عطش زیادی داشته باشند. این افراد نیز بهتر است از خوردن آبی که با یخ سرد شده پرهیز کنند البته میتوانند در صورت تشنگی آب خنک میل کنند.

مضرات مصرف زياد آب این متخصص طب سنتی در زمینه مضرات مصرف آب زیاد گفت: نوشیدن آب بیش از نیاز بدن و بدون احساس تشنگی حقیقی به طور مداوم احتمال بروز عوارضی همچون ضعف و سستی اعصاب، ضعف معده و کبد همچنین بدرنگی پوست صورت و بدن را به همراه دارد.

فراموشی یا کند ذهنی و ورم دست و پا و زیر چشم نیز از دیگر مضرات نوشیدن زیاد آب است بنابراین توصیه میشود تنها زمانی که فرد احساس تشنگی واقعی دارد نسبت به نوشیدن آب اقدام کند.

همشهری

دنبال محصول دارویی - بهداشتی خاصی هستید؟اگر نیاز به یافتن محصولی خاص در داروخانه های شهر دارید از دارونما کمک بگیرید.

در صورت امکان داروخانه ای که محصول شما را داشته باشد را معرفی میکنیم...

نیاز خود را در تلگرام دارونما ثبت نمایید...

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com