صداهای بلند ٬ عمر را کوتاه می کند!
۱۳۹۲/٧/۱۱ | ۵۶۳

آلودگي صوتي اثرات noise pollution دارد که باعث تحريکات عصبي و تغيير در ليپيدهاي خوني شده که به تنگي عروق و سکته هاي قلبي مي انجامد.

صداهای بلند ٬ عمر را کوتاه می کند!

آلودگي صوتي اثرات noise pollution دارد به اين معنا که به طور غير مستقيم با تحريکات عصبي که ايجاد مي کند باعث افزايش فشار خون مي شود و اين تحريکات مزمن منجر به تغييرات ليپيدهاي خون شده که اين تغييرات به تنگي عروق و سکه هاي قلبي مي انجامد.
کاهش قدرت دفاعي بدن
دکتر محمدرضا خدايي، روان پزشک و عضو هيات علمي دانشگاه علوم بهزيستي در اين باره اظهار داشت: آلودگي صوتي از عوامل مهمي است که استرس زاي بيروني تلقي مي شود اگر آلودگي صوتي به صورت مداوم و مستمر ادامه داشته باشد باعث کاهش قدرت دفاعي بدن چه از نظر سيستم ايمني و چه از نظر مکانيسم هاي انطباقي مي شود و مشکلات مختلي مانند :سردردهاي تنشي و ميگرني، تير کشيدن قفسه سينه و بدون علامت قبلي، ناراحتي هاي گوارشي مانند زخم معده و اثني عشر، تنگي نفس و سرگيجه از جمله خطرهاي آلودگي صوتي است.


تاثير آلودگي صوتي بر دستگاه شنوايي
دکتر زرم پا متخصص گوش و حلق و بيني در خصوص اين موضوع ادامه داد: افرادي که در شهرهاي صنعتي زندگي مي‌کنند از مستعدان ابتلا به پيرگوشي و ابتلا به بيماريهاي سيستم شنوائي هستند به افراديکه در معرض آلودگي صوتي قرار دارند توصيه مي شود سالانه آزمايشهاي شنوايي سنجي داده و همچنين از مخافظ گوش استفاده کنند.
به هر ميزان که شدت آلودگي صوتي در محيط افراد شاغل افزايش مي يابد بايد از ساعات کار آنها کاسته شود.
درصدی از کاهش شنوائي افراد در محيط پرسروصدا به علت سيستم دفاعي بدن در مقابل آلودگي صوتي است که سبب آسيب ماندگار بر سيستم شنوائي فرد، سرگيجه، وزوز گوش و در نهايت به هم ريختن اعصاب افراد شده و عمر مفيد فرد را کاهش مي دهد.

منبع : بی باک نیوز

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com