افزایش جهانی شمار ابتلا و مرگ و میر با سرطان
۱۳۹۲/٧/۱۳ | ۴۵۳

محققان اسکاتلندی هشدار دادند تشخیص سرطان و موارد مرگ و میر ناشی از این بیماری در سراسر جهان رو به افزایش است.

افزایش جهانی شمار ابتلا و مرگ و میر با سرطان

پروفسور پیتر بویلی مدیر موسسه بهداشت عمومی دانشگاه استراسکلاید در این خصوص گفت: صنایع پزشکی و داروسازی خصوصی ، باید همکاری نزدیک تری با دولت ها و بخش های دولتی به منظور کمک به آنان در غلبه بر افزایش قابل توجه آمار سرطان در جهان داشته باشند.

وی در گزارشی اعلام کرد تشخیص سرطان و مرگ و میر ناشی از آن در سراسر جهان رو به افزایش است و این در حالی است که مراقبت و خدمات درمانی به بیماران در کشورهای مختلف در سطح نامتوازنی قرار دارد.

در این گزارش پیش بینی شده است موارد سرطان در جهان تا سال 2030 به 26 میلیون و 400 هزار نفر برسد که آمار قابل توجهی از آن می تواند به دلیل آثار افزایش آمار سالخوردگان در کشورهای پرجمعیت نظیر هند ، چین ، نیجریه و تغییر سبک زندگی آنان باشد.


وی که در کنگره سرطان اروپا در آمستردام سخن می گفت ، تاکید کرد بسیاری از کشورهای جهان در غلبه بر اوضاع کنونی با مشکلاتی مواجه هستند و به طور کل می توان گفت که در برابر افزایش قابل توجه آمار سرطان در آینده ، اصلا آمادگی مناسب ندارند.

یونایتدپرس از آمستردام گزارش داد پروفسور پیتر بویلی در ادامه خواستار تامین مالی کشورهای فقیرتر شد و بر اساس تخمین های سال 2009 اعلام کرد برای آن که وضعیت تشخیص سرطان و ارائه خدمات درمانی به بیماران در کشورهای فقیر را به سطح استاندارد کشورهای ثروتمند برسانیم سالانه به 217 میلیارد دلار نیاز است.


منبع : قدس آنلاین

دنبال محصول دارویی - بهداشتی خاصی هستید؟اگر نیاز به یافتن محصولی خاص در داروخانه های شهر دارید از دارونما کمک بگیرید.

در صورت امکان داروخانه ای که محصول شما را داشته باشد را معرفی میکنیم...

نیاز خود را در تلگرام دارونما ثبت نمایید...

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com