چرا باید غذا را دسته جمعی بخوریم؟
۱۳۹۲/٧/۲۹ | ۵۸٧

دسته جمعی غذا خوردن محور و بهانه ای برای با هم بودن و کنار هم جمع شدن است که یکی از مزيت هاي آن آموزش رفتار غذایی به کودکان است.

چرا باید غذا را دسته جمعی بخوریم؟

دکتر محمد تقی انوشه متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه بسیاری از مناسبت ها به دور هم جمع شدن و غذا خوردن است و محور اصلی مراسم هاست افزود: یکی از مزيت هاي با خانواده بودن این است که کسانی که در جمع و در تنهایی رفتار غذایی متفاوتی دارند می توانند رفتار غذایی خوبی بیاموزند.

وی در پاسخ به تاثیر های مثبت با هم غذا خوردن از لحاظ روانی و از نظر جسمی گفت: از نظر فیزیولوژیک هم در کنار هم غذا خوردن مفید است افرادی که تنها غذا می خوردند اشتهای کم تری دارند و سریع غذا می خوردند و از غذا خوردن لذت نمی برند در حالی که با هم بودن و دور هم غذا خوردن باعث تحریک اشتها می شود و هورمون ها و آنزیم های ترشح شده نیز باعث هضم و جذب بهتر غذا خواهند شد.


انوشه با بیان اینکه در طول روز این امکان وجود ندارد که افراد تمام وعده ها را در کنار هم باشند افزود: مسلما هر چه تعداد وعده هایی که کنار هم غذا می خوریم بیشتر باشد بهتر است، اما نباید کم تر از یک وعده در روز باشد این وعده برای برخی خانواده ها می تواند صبحانه باشد یا وعده شام که تمام افراد در خانه حضور دارند.

متخصص تغذیه در ادامه گفت:محیطی که غذا در آن صرف می شود بسیار مهم است و دیده شده که افرادی که در محیطی با رنگ های تند باشند به سرعت غذا می خورند و توصیه می شود محیط غذا خوردن منظره خوبی داشته باشد و از تابلوهای زیبا روی دیوار ها استفاده شود و موسیقی مناسبی پخش شود تا محیط چشم انداز و گوش نواز باشد.


منبع : بی باک نیوز

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com