تب «دانگ» به ایران می‌رسد/ ضرورت آغاز اقدامات پیشگیرانه
۱۳۹۲/۸/٧ | ۴۱٧

معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: با توجه به وضعیت پاندمی تب دانگ در جهان، این بیماری ۲ تا ۵ سال دیگر به ایران می رسد. بنابراین ایجاد آمادگی در بین حشره‌شناسان و پزشکان برای مقابله با «تب دنگ» از هم اکنون ضرورت دارد.

تب «دانگ» به ایران می‌رسد/ ضرورت آغاز اقدامات پیشگیرانه

محمود نبوی با اشاره به ایجاد آمادگی در بین حشره شناسان و پزشکان برای مقابله با «تب دنگ» از هم اکنون در کشور، اظها رداشت: پاندمی این تب از سه دهه قبل از برزیل و هند شروع شد و به جنوب غرب آسیا و آفریقا رسید و پیش بینی می‌شود 2 تا 5 سال دیگر وارد کشورمان شود.

وی با تأکید بر اینکه گزارشی از وجود پشۀ ناقل این بیماری در کشور مخابره نشده است، افزود: آنچه واضح بوده این است که جلوی تکثیر حشرات در طبیعت را نمی‌توان گرفت ولی باید پزشکان و حشره شناسان را از این بیماری و چگونگی درمان آن آگاه کنیم که این کار نیز در کشور شروع شده است.


معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از موارد اندک وجود این بیماری در توریست‌هایی که پس از سفر به مناطقی که این بیماری وجود دارد و وارد کشورمان شده اند خبر داد و گفت: 11 مرکز ویروس شناسی در دانشگاه‌های قطب علمی علوم پزشکی کشور وجود دارند که شناسایی ویروس‌های جدید در کشور را انجام می‌دهند.

نبوی شبکه مراقبت‌های اولیه را نقطه قوت ایران برای مقابله با این ویروس‌ها دانست و بیان داشت: علاوه بر این مراکز 100 پایگاه بهداشتی مراقبت مرزی در اقصی نقاط مرزی کشور وجود دارند که 20 پایگاه آن درجه یک و عمده هستند و پیشرفته ترین پایگاه نیز در فرودگاه امام خمینی (ره) مستقر است.


منبع : خبرگزاری تسنیم

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com