چگونه ترک پایتان را درمان کنید
۱۳۹۲/۸/۱۴ | ۹۴۳

ترک خوردگی کف پا زمانی ایجاد می شود که لایه های کلفت پوست خشک و مرده روی پا شروع به باز شدن از هم و ترک برداشتن می کنند.

چگونه ترک پایتان را درمان کنید

ترک خوردگی کف پا زمانی ایجاد می شود که لایه های کلفت پوست خشک و مرده روی پا شروع به باز شدن از هم و ترک برداشتن می کنند. البته ممکن است این عارضه خود دردناک نباشد، اما برداشتن پوست مرده از پاشنه پا کمی دردناک خواهد بود. ترک های عمیق ممکن است باعث خونریزی و یا عفونت شوند. در مطلب زیر نحوه از بین بردن ترک پاشنه پا را با استفاده از یک رژیم مرطوب کننده سخت، خواهیم آموخت.


1.تشتی را پر از آب گرم و نصف یک فنجان آب لیمو کنید و پاهای خود را به مدت 20 دقیقه در آن قرار دهید. اسیدی که آب لیمو دارد، به جدا شدن پوست مرده از پاها، کمک می کند.

2.یک کرم لایه بردار خانگی، با استفاده از چند قاشق آرد برنج نپخته و 3 قاشق چای خوری عسل، درست کنید. مقداری سرکه سیب اضافه کنید تا عسل و برنج چسبنده شوند، سپس یک قاشق چای خوری روغن زیتون به آن اضافه کنید. آرد برنج باعث سایش و سرکه باعث برداشته شدن پوست مرده می شود. روغن زیتون نیز یک مرطوب کننده بسیار قوی است. با استفاده از سنگ پا می توانید این ماده چسبناک را به درزهای پاشنه پا برسانید.

3.تشت را دوباره از آب گرم پر کنید و ده دقیقه پاهای خود را در آن فرو ببرید تا پوست های مرده جدا شوند. یک بار دیگر با سنگ پا روی پوست آن بکشید.

4.پاها را از آب بیرون آورده و با یک حوله تمیز خشک کنید. کف پاها را با روغن زیتون ماساژ دهید. دور پاها را نایلون بکشید تا رطوبت پاها حفظ شود. پاها را بار دیگر در آب گرم فرو ببرید و 20 دقیقه منتظر بمانید. نایلون را باز کنید و دوباره روغن زیتون بزنید.

5.از بین بردن ترک پاشنه با روغن زیتون: حداقل هفته ای یک بار این کارها را انجام دهید. هر وقت از حمام بیرون آمدید و نیز هر شب قبل از خواب، کف پاها را با روغن زیتون ماساژ دهید. می توانید جوراب بپوشید و یا با نایلون پاها را بپوشانید.


منبع : پارسینه

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com