دعواهای خانوادگی سبب استرس در کودکان می شود
۱۳۹۲/۸/۱۹ | ٧٧۲

روانشناس بالینی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان گفت: دعواهای خانوادگی سبب استرس در کودکان می شود.

دعواهای خانوادگی سبب استرس در کودکان می شود

حمید نصیری، روانشناس بالینی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با تاکید بر الگوگیری از خانواده های موفق و بهره گیری از دستورات اسلامی اظهار داشت: با توجه به آموزه های دینی خانواده نیازمند محبت است و محبت باید در بین اعضای خانواده وجود داشته باشد که نبود آن آسیب های اجتماعی گوناگون را به دنبال می آورد.

وی با اشاره به آثار ناشی از دعوا در بین اعضای خانواده افزود: استرس در کودکان ناشی از دعواهای مکرر پدر و مادر، دیدن فیلم های خشن، انجام بازی های جنگی و سخت گیری های خانواده به کودکان است.

وی با بیان اینکه شایع ترین نوع ناخن جویدن، ناخن جویدن کودکان محسوب می شود، تصریح کرد: کودک هنگامی که از یک موضوع اضطراب زا رنج می برد ناخن جویدن در او تشدید می شود.


روانشناس بالینی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان ادامه داد: افرادی که از روی وسواس ناخن می جوند و زشتی ناخن های خود را در میان دوستان خویش با دستکش پنهان می کنند این افراد احساس افسردگی می کنند و از ارتباطات اجتماعی دوری می گزینند.

نصیری بیان داشت: ناخن جویدن هنگامی مورد توجه قرار می گیرد که اثر نامطلوب روی دست فرد بگذارد و ناخن ها و انگشتان فرد زیبایی خود را از دست بدهد که برای درمان آن باید با روانپزشک مشورت کرد.

نصیری، اصلی ترین دلیل جویدن ناخن را اضطراب دانست و گفت: اگر ناخن جویدن درمان نشود می تواند تا پایان عمر با فرد همراه باشد و تا قبل از دوسالگی که کودک دندان ندارد اضطراب های خود را از طریق مکیدن انگشت تسکین می دهد.

وی بر توجه خانواده ها به این مسائل تاکید و تصریح کرد: اگر نسبت به آموزه های دینی و اخلاقی بی توجه باشیم زندگی فرزندانمان را با مشکلات اجتماعی و روانشناختی روبرو می کنیم.


منبع : قدس آنلاین

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com