تولد نخستین جنین فریزری در ایران
۱۳۹۲/۸/۲۴ | ۶٧۶

وزارت بهداشت گزارش داد که اولین نوزاد حاصل از عمل فریز در بیمارستان شهید بهشتی کاشان از مادری 27 ساله چشم به جهان گشود.

تولد نخستین جنین فریزری در ایران

متخصص جنین شناسی مرکز باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار کرد: مادر این نوزاد با سابقه چهار ساله نازایی در مهر 91 به این مرکز مراجعه می کند و پس از انجام معاینات و آزمایش های مختلف از 19 تخمک گرفته شده از این زوج، 11 واحد آن به جنین تبدیل شد که سه جنین به مادر منتقل و بقیه آن در مخزن ازت این مرکز نگهداری شد.

وی تصریح کرد: با بارور نشدن مادر، سه جنین فریز شده پس از پنج ماه در اسفند 91 با بازگرداندن به حالت طبیعی، به بدن مادر انتقال دادند که بارداری را در پی داشت.

در ادامه گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت آمده است: حسنی یادآور شد که پس از 9 ماه بارداری نوزاد دختر با سزارین سالم به دنیا آمد.


وی، با اشاره به امکان فریز جنین در مرکز باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی کاشان از سال گذشته، افزود: پنج جنین دیگر از این زوج در این مرکز نگهداری می شود که مادر می تواند به مدت 11 سال در هر زمان از جنین ها برای باروری استفاده و یا به زوجین نابارور اهدا کند.

صدیقه سرفرازی مدیر مرکز باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز با اشاره به تاسیس این مرکز از سال 85 اظهار داشت: این مرکز جهت درمان نازایی از روش های تلقیح اسپرم به داخل رحم (IUI)، لقاح آزمایشگاهی (IVF)، تزریق مستقیم اسپرم به داخل تخمک (ICSI)، انجماد اسپرم، تخمک و جنین استفاده می کند.

منبع : جام نیوز

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com