زندگی در طبیعت و تاثیر آن بر تصمیمات درازمدت
۱۳۹۲/۸/۲٧ | ۴۱۸

پژوهشگران به‌تازگی تحقیقی درباره تاثیر طبیعت در تصمیمات آدمی انجام داده‌اند. بر اساس این تحقیق، نزدیکی به طبیعت باعث صبر بیشتر و گزینش‌های درازمدت و بهتر می‌شود و زندگی در شهر، بیشتر منجر به تصمیمات ناگهانی می‌‌گردد.

زندگی در طبیعت و تاثیر آن بر تصمیمات درازمدت

دانشمندان در پژوهشی جدید کشف کرده‌اند که انسان‌هایی که در نزدیکی طبیعت زندگی می‌کنند، تصمیمات درازمدت‌تری می‌گیرند. این پژوهش نتایج یک گروه علمی از دانشگاه آزاد آمستردام است. روان‌پزشکان اجتماعی در این دانشگاه برای انجام تحقیق خود از روش اخذ تصمیمات به کمک محرک‌های مالی استفاده کردند.

جوایز پولی کوتاه مدت اما کم و درازمدت اما زیاد

آنها نتایج خود را در نشریه علمی "Proceedings B" که متعلق به انجمن سلطنتی علوم بریتانیاست، منتشر کردند. آنها تصمیمات مالی ۴۷ نفر را که میانگین سنی ۲۰ سال داشتند را مورد بررسی قرار دادند. شرکت کنندگان این امکان را داشتند که یا ۱۰۰ یورو به سرعت دریافت کنند، یا اینکه مقدار بیشتری پول در مدت زمان طولانی‌تر پس از آن دریافت کنند. پیش از این، به شرکت کنندگان تصاویری از محیط‌های شهری و مناظر طبیعی نشان داده شده بودند.


پژوهشگران، چنین تحقیقی را با دو گروه دیگر که ۶۷ نفر و ۴۳ نفره بودند و در شهر یا در طبیعت زندگی می‌کردند، نیز انجام دادند. تمام این سه تحقیق یک نتیجه واحد داشتند. هر سه آزمایش تاثیر مشخصی از طبیعت را بر تصمیمات آدمی را نشان می‌دهند. تصمیمات درازمدت در میان کسانی که در طبیعت زندگی می‌کردند به میزان ۱۵ درصد بیشتر بود.

طبیعت، حلال بسیاری از مشکلات

 این نتایج از لحاظ علم راون‌پزشکی نیز بسیار جالب هستند. از نظر دانشمندان میل به دریافت پاداشی سریع در مقابل توانایی صبر و حوصله داشتن برای دریافت پاداشی بهتر قرار دارد. هر دوی آنها با رفتار اجتماعی و آمادگی برای تغییر صحیح زندگی مرتبط هستند.

پژوهشگران دلایل این تصمیمات مختلف را در شیوه‌های گوناگون زندگی در شهر و طبیعت می‌دانند. در شهر، فشار رقابتی و تلاش برای کسب موقعیت و مقام بهتر بسیار شدیدتر از مناطق غیرشهری است. پژوهشگران می‌گویند: «بسیاری از مشکلات امروزی دنیا، مثل تغییرات اقلیمی یا آلودگی هوا به دلیل تصمیمات کوتاه مدت تشدید می‌شوند. به همین دلیل، تاثیر مثبت طبیعت می‌تواند در زمینه‌ی حل این مشکلات مفید باشد.» اکثر جمعیت کره زمین در شهرها زندگی می‌کند.


منبع : Deutsche Welle

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com