بهترین زمان برای بهره بردن از فوائد چای
۱۳۹۲/۹/٧ | ۵۸۰

بررسی ها نشان داده مصرف چای در زمان مناسب و با غلظت مناسب برای سلامت بدن مفید است.

بهترین زمان برای بهره بردن از فوائد چای

چای جزو گیاهان خوراکی طبقه ‌بندی شده است و یکی از نوشیدنی‌های پرطرفدار است که مصرف متعادل آن دارای عارضه‌ی جانبی نیست، ولی به ‌دلیل داشتن کافئین که می ‌تواند تا 4 درصد وزن چای را تشکیل دهد، مصرف بیش از حد آن می ‌تواند عوارضی را به ‌دنبال داشته باشد.


چای دم کشیده دارای عطر و طعم مطبوعی است که مصرف آن موجب رفع خستگی در افراد می‌شود اما چای جوشیده دارای رنگ سیاه، بو و مزه‌ای نامطبوع است و مصرف آن موجب بروز یبوست در افراد می‌شود.

 چای به واسطه دارا بودن فلوئور به استحکام و سلامت دندان ها و استخوان ها کمک کرده و مانع از بروز پوکی استخوان در افراد شده و به فعالیت و سلامت کلیه ها نیز کمک می کند.

چای سرشار از آنتی اکسیدان های قوی است و می‌تواند موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شود. زمانی که حرارت می‌بیند و دم می‌کشد، تغییراتی را از خود نشان می‌دهد. مواد آنتی اکسیدانی موجود در چای بر اثر حرارت طولانی مدت از بین می‌روند و ارزش غذایی خود را از دست می‌دهد.

زمان مصرف نیز مهم است زیرا مصرف چای بلافاصله بعد از غذا موجب دفع آهن از بدن می شود و ممکن است با تکرار زیاد این کار افراد به ویژه دختران جوان مبتلا به فقر آهن شده و مبتلایان به برگشت اسید از معده دچار اختلالات گوارشی شوند.منبع : داروغذا

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com