سفیدپوست‌‌ها در معرض نور خورشید قرار نگیرند
۱۳۹۲/۹/۱۱ | ۳۵۳

افرادی که دارای پوست سفید هستند به این دلیل که در برابر اشعه ماوراء‌بنفش مقاومت کم‌تری دارند بیشتر در معرض “سرطان پوست” قرار دارند.

سفیدپوست‌‌ها در معرض نور خورشید قرار نگیرند

دکتر حسین طباطبایی متخصص پوست و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: افرادی که به صورت مادرزادی دارای موهای بلوند یا قرمز هستند، به این دلیل که پوست سفیدی دارند بیش‌تر در معرض ابتلا به “سرطان پوست” هستند.

وی افزود: وقتی اشعه ماوراء‌بنفش به پوست تابیده می‌شود پوست شروع به ملانین‌سازی می‌کند ملانین اشعه ماوراء‌بنفش را جذب کرده و  از سرطان جلوگیری می‌کند.


دکتر طباطبایی تصریح کرد: افرادی که پوست سفیدی دارند ملانین سازی کمتری در پوست آنها رخ می‌دهد در نتیجه اشعه ماوراء‌بنفش به خوبی جذب پوست آنها شده به DNA نفوذ می‌کند و بعضی آنزیم‌های موجود درDNA را تخریب می‌کند و در نتیجه باعث ایجاد سرطان پوست در آنها می‌شود.

وی همچنین در رابطه با پیشگیری از بروز سرطان پوست در افرادی که پوست سفیدی دارند گفت: برای پیشگیری از این بیماری می‌توان از کرم‌های ضد آفتاب مناسب استفاده کرد. همچنین داشتن پوشش مناسبی که از برخورد اشعه ماوراء‌بنفش بنفش به سطح پوست، جلوگیری می‌کند نیز از این عارضه پیشگیری می‌کند.

دکتر طباطبایی افزود: زنان بیشتر از مردان در معرض اشعه ماوراء‌بنفش قرار دارند به همین دلیل بروز این عارضه در زنان بیشتر از مردان است.


منبع : داروغذا

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com