جبران کم خونی فقط با قرص آهن
۱۳۹۲/۹/۱۳ | ۶۳۹

کارشناس تغذیه در خاتم گفت: برای رفع کم خونی و فقر آهن باید از قرص های آهن به صورت منظم استفاده شود.

جبران کم خونی فقط با قرص آهن

کمالی با بیان اینکه کم خونی فقط با قرص آهن جبران می شود گفت: کم خونی و فقر آهن با استفاده از منابع غذایی پر آهن جبران نمی شود ، لذا برای رفع کم خونی و فقر آهن باید از قرص های آهن به صورت منظم استفاده شود.

کارشناس تغذیه اظهار داشت: در ایران بدلیل استفاده نکردن از قرص آهن ، در خانم ها کم خونی و فقر آهن بیشتر شایع می باشد ، ولی در خارج از کشور بدلیل استفاده منظم از قرص آهن ، کم خونی و فقر آهن به ندرت دیده می شود.


کمالی گفت: در ایران به قرص آهن به عنوان دارو نگاه می کنند در صورتی که قرص آهن دارو به حساب نمی آید لذا به عنوان دوپینگ محسوب می شود.

کارشناس تغذیه خاتم با توصیه به خانم ها عنوان کرد: خانم هایی که در حالت طبیعی دچار کم خونی نمی باشند، تا قبل از سن یائسگی باید هفته ای یک قرص آهن استفاده نمایند و اگر دچار کم خونی باشند باید روزی یک قرص تا ۳ ماه به صورت منظم استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه فقط برای رفع کم خونی و فقر آهن باید از قرص های آهن استفاده شود خاطر نشان کرد: خانم ها بعلت عادت ماهانه ای که دارند بیشتر دچار کم خونی می شوند لذا باید برای رفع این کم خونی از قرص آهن استفاده شود زیرا کم خونی با مصرف جگر ، گوشت ، سبزیجات و حبوبات رفع نمی شود ، فقط برای پیشگیری از کم خونی می توان از جگر ، گوشت ، سبزیجات و حبوبات استفاده کرد.

کمالی اشاره ای به منابع غنی از آهن کرد و اظهار داشت: گوشت قرمز ، جگر ، حبوبات ، سبزیجاتی که رنگ تیره دارند ، مرغ  و ماهی منابع غنی از آهن می باشند .

وی در خصوص استفاده از روغن های نباتی چنین گفت: مصرف روغن های نباتی جامد اصلا توصیه نمی شود و توصیه ما بر این است که در صورت امکان از روغن های حیوانی یا از روغن زیتون و گنجد استفاده شود.

کمالی در پایان گفت: توصیه می شود از مصرف نمک ، چربی های اشباع  و گوشت قرمز کمتر استفاده شود و تا حد الامکان  از مرغ ، ماهی ،  سبزیجات ، شیر ، لبنیات و غلات سوبوس دار بیشتر استفاده شود.

منبع : داروغذا

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com