التهاب "ریه" عامل ۲۰ درصد مرگ و میر کودکان
۱۳۹۲/۹/۱٧ | ۴۵۰

گزارش‌های جهانی نشان می‌دهد که به طور متوسط حدود ۲۰ درصد مرگ و میر کودکان دردنیا، مربوط به التهاب ریه بوده که این میزان درکشورهای فقیر و کم‌درآمد بیشتر است.

التهاب "ریه" عامل ۲۰ درصد مرگ و میر کودکان

گزارش‌های جهانی نشان می‌دهد که به طور متوسط حدود ۲۰ درصد مرگ و میر کودکان در دنیا، مربوط به التهاب ریه بوده که این میزان درکشورهای فقیر و کم‌درآمد بیشتر است.

حمیدالله سلطانی، استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: کودکان بیشتر از افراد بالغ و بزرگسال از بیماری‌ها و عوامل عفونی متضرر می‌شوند و موارد مرگ و میر نیز در کودکان بیشتر از دیگران است.


وی گفت: بیماری‌ها و عفونت‌های تنفسی، مالاریا و ایدز مهم‌ترین بیماری‌های عفونی هستند که همچنان شیوع بالای در سراسر دنیا دارند و هر سال چندمیلیون نفر از مردم جهان بر اثر آن‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

سلطانی یاد‌آور شد: عفونت‌های تنفسی نظیر آنفلوآنزا و سل و سایر عوامل التهاب ریوی موجب ابتلا و مرگ تعداد زیادی از مردم جهان می‌شوند که متاسفانه تعداد قابل ملاحظه‌ای از این موارد، مربوط به کودکان است.

وی تاکید کرد: گزارش‌های جهانی نشان می‌دهند که به طور متوسط حدود ۲۰ درصد مرگ و میرهای کودکان در دنیا، مربوط به التهاب ریه بوده که این میزان در کشورهای فقیر و کم‌درآمد بیشتر است.

سلطانی خاطرنشان کرد: مرگ و میر ناشی از التهاب ریه در کشورهای فقیر، کم‌درآمد و کمتر توسعه یافته به مراتب بیشتر از کشورهای توسعه یافته و با درآمد بالا است که متاسفانه تاکنون اقدام عملی خاصی برای حل این معضل صورت نگرفته است.

منبع : سلامت نیوز

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com