کلیدی ترین نکات برای حفظ کردن حوله های حمام از خطرناکترین بیماری ها
۱۳۹۲/۹/۲۱ | ۴۵۳

رطوبت عامل مناسبي براي رشد ميکروب‏ها و قارچ‏هاست. ميکروب‎ها پوست و وسايل مرطوب را دوست دارند و در محيط مرطوب ادامه حيات مي‏دهند ...

کلیدی ترین نکات برای حفظ کردن حوله های حمام از خطرناکترین بیماری ها

حوله يکي از لوازم بهداشت فردي است که بعد از استحمام، بدن را با آن خشک مي‎کنند. اين کار رطوبت روي پوست را برطرف کرده و به نظافت پوست کمک مي‏کند، اما اگر به بهداشت حوله توجه نشود و مثلا به شکلي نامناسب شسته يا خشک يا نگهداري شود، به محل مناسبي براي رشد و تکثير ميکروب‏ها تبديل مي‌شود.

رطوبت از عوامل تسريع‌کننده رشد باکتري‌ها و قارچ‌هاست و هنگامي که حوله با بدن تماس پيدا مي‌کند ممکن است ميکروب‌ها و قارچ‌هاي روي پوست به آن منتقل شود که اين امر همراه با رطوبت حوله باعث رشد و تکثير باکتري‌ها و قارچ‌ها مي‌شود. حال اگر شخص ديگر از آن حوله استفاده کند آلودگي حوله به او منتقل مي‌شود.

به اين دلايل و جهت جلوگيري از رشد و تکثير ميکروب‌ها و قارچ‌ها حوله بايد به طور مناسب شسته و در محل مناسبي خشک شود.حوله‌هاي بدبو

اگر ميکروب‌‌ها و چربي‌هاي پوست در حوله بماند ميکروب‌‌ها، چربي موجود در حوله را تجزيه مي‌کنند و سبب ايجاد بوي نامطبوعي مي‌شوند. براي جلوگيري از بو گرفتن حوله، بايد آن را مرتب شست و خشک نمود.

حوله بايد بعد از 3 تا 4 بار استفاده شسته و ترجيحا در هواي آزاد و زير نورآفتاب خشک كرد.
حوله را بايد جداگانه شسته و براي اين كار در صورت امکان از مواد ضدعفوني‌کننده استفاده كرد.
بعد از شستن حوله و خشک کردن بايد آن را در محيط خشک و غيرمرطوب نگهداري كرد.
نگهداري حوله در حمام و محيط مرطوب باعث تکثير و رشد ميکروب‌ها و قارچ‌ها مي‌شود.

حوله‌ها با آب داغ شسته شوند
بهتر است حوله‌ها در دماي بالا و با آبي با دمايي در حد جوش شسته شوند. بيشتر ميکروب‏ها در دماي بالاي 76 تا 77 درجه سانتي‏گراد از بين مي‌روند و به همين علت بهتر است حوله‏ ها با آبي با دماي بالاتر از اين حد شسته شوند.

ضدعفوني کردن حوله
بستگي به شرايط افراد و شدت بيماري آنها دارد اما در شرايط عادي اگر حوله به‌طور مرتب شسته و به طور مناسب خشک شود، همان شست‌وشو با مواد شوينده و آب داغ کافي است.

جداجدا بشوييد
بهتر است حوله‎ها به‌طور جداگانه شسته شوند اما معمولا به‌خاطر ظرفيت لباسشويي و زمان کم، اين اتفاق نمي‏افتد و افراد حوله و لباس را با هم در لباسشويي مي‎ريزند.

نکته‏ اي که بايد به آن توجه داشت، اين است که افراد مبتلا به بيماري‏هاي قارچي و ميکروبي پوست، زگيل و عفونت قارچي کشاله ران براي پيشگيري از انتقال بيماري به ساير افراد بايد حتما حوله‏ هايشان را جدا از ساير افراد خانواده بشويند و نگهداري و خشک کنند.

منبع : جام نیوز

به دنبال ارتباط با دارونما هستید؟از طریق پنل موجود میتوانید در هر لحظه با دارونما در ارتباط باشید

منتظر تماس شماییم..

شماره تلگرام ارتباط مستقیم با
دارونـــما

جهت ارتباط مستقیم با دارونما می توانید در تلگرام با شماره
09025121640 و یا با تلگرام آی دی @DarunamaAgent در ارتباط باشید

ارسال پیام مستقیم به تلگرام دارونما

دارونـــما
نوآوری برای سلامت

طراحی و اجرا M.Ramezani
ارتباط با ما Info@darunama.com