Shadow Shadow
Donate Darunama
تاریخ : 1395/10/04 بازدید : 176 چاپ
تولید موفقیت‌آمیز واکسن ابولا
محققان اظهار داشتند: با تکمیل موفقیت‌آمیز آزمایش‌های انجام گرفته روی واکسن ابولا در گینه و سیرالئون، می‌توان امیدوار بود که این ویروس دیگر خطرزا نخواهد بود.
 

تولید موفقیت‌آمیز واکسن ابولا

محققان اظهار داشتند: با تکمیل موفقیت‌آمیز آزمایش‌های انجام گرفته روی واکسن ابولا در گینه و سیرالئون، می‌توان امیدوار بود که این ویروس دیگر خطرزا نخواهد بود. به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان موفقیتآمیز بودن واکسن ابولا به این مفهوم است که این ویروس دیگر نمیتواند همچون همهگیری اخیر در غرب آفریقا، ضایعه جدی از خود برجا بگذارد.

در همهگیری اخیر این بیماری که از دسامبر سال ۲۰۱۳ آغاز شد و در سراسر منطقه غرب آفریقا گسترش پیدا کرد، بیش از ۱۱ هزار تن جان خود را از دست دادند و دستکم ۲۸ هزار و ۶۰۰ نفر به آن آلوده شدند. شیوع این بیماری واکنشهای جهانی را به دنبال داشت که یکی از آنها تلاش برای تولید واکسنی موثر برای مقابله با این بیماری بود.

نتایج نهایی تحقیقات انجام گرفته روی این واکسن در گینه و سیرالئون نشان میدهد که این واکسن در برابر یکی از کشندهترین پاتوژنهای موجود، بیشترین تاثیرگذاری را دارد. ۱۰ روز پس از واکسیناسیون، هیچ یک از افراد دریافت کننده این واکسن به بیماری ابولا مبتلا نشدند. همچنین چندین نفر پس از تزریق این واکسن فوت کردند که به گفته محققان احتمالا پیش از این به ویروس ابولا آلوده شده بودند.

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) اظهار داشتند: تولید این واکسن دیگر برای قربانیان همهگیری اخیر این بیماری در غرب آفریقا بیفایده است، اما در صورت شیوع مجدد این ویروس، برای مقابله با آن آمادگی خواهیم داشت.

همشهری

نظر بینندگان
  نظر شما

نام و نام خانوادگی *

پست الکترونیک

متن نظر *

تـبـلیـغــــات