Shadow Shadow
Donate Darunama
تاریخ : 1395/10/12 بازدید : 132 چاپ
نتایج آزمایش داروی روسی ضدسرطان "شگفت انگیز" اعلام شد
وزیر بهداشت روسیه نتایج آزمایش داروی ضدسرطان ساخت این کشور را "شگفت انگیز" اعلام کرد و گفت: پیشنهادهای خارجی زیادی از جمله ژاپن برای تولید مشترک دریافت کرده‌ایم.
 

نتایج آزمایش داروی روسی ضدسرطان

بهداشت روسیه نتایج آزمایش داروی ضدسرطان ساخت این کشور را "شگفت انگیز" اعلام کرد و گفت: پیشنهادهای خارجی زیادی از جمله ژاپن برای تولید مشترک دریافت کرده‌ایم. مجله سرطان به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد که داروی ساخت محققان این کشور با چند نوع سرطان مبارزه میکند و آزمایشهای آن بسیار موفقیتآمیز و حتی برتر از نمونه آمریکایی است.

ورونیکا اسکورتسوا، وزیر بهداشت روسیه، در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک این کشور اعلام کرد که آزمایش داروی جدید نتایج باورنکردنی را نشان داده است.

بنا به اطلاعات اعلام شده، داروی جدید ضدسرطان ساخت شرکت روسی Biocad، سلولهای سرطانی را به صورت مستقیم هدف نابودی قرار میدهد.

وزیر بهداشت روسیه همچنین اعلام کرد: در زمان حاضر روند و نتایج تحقیقات داروی روسی از سوی محافل مرتبط در جهان پیگیری میشود و ژاپنیها نیز از هم اکنون آمادگی خرید فنآوری و همکاری برای تولید مشترک را اعلام کرده اند.

وی افزود: این دارو در جهان تنها یک مدل مشابه دارد که در آمریکا تولید میشود، ولی نتایج تحقیقات ما نشان میدهد داروی مشابه آمریکایی تاثیر کمتری نسبت به روسی دارد.

دیمیتری ماروزوف از پژوهشگران گروه پزشکی تولید و آزمایش این دارو نیز گفت: داروی روسی هم موثرتر و هم در دسترستر از مشابه خارجی خواهد بود. در زمان حاضر هزینه دوره درمان با این نوع داروها در غرب حدودا 120 هزار دلار است در حالیکه هدف ما عرضه ارزان تر داروهای این چنینی برای همه از جمله نیازمندان است.

وی افزود: قیمت داروی ضدسرطان روسی بدون شک ارزان تر از خارجی خواهد بود و پس از گذشت سه ماه نیز میتوان متوجه کاهش قابل توجه تومور متاستاز و کم شدن اولیه تومور سرطانی ملانوما بود که پوستی است. پس از نتایج آزمایشها سراغ تحقیق اثرگذاری دارو بر سرطان ریه و همچنین معده خواهیم رفت و اگر تمامی مطالعات با موفقیت سپری شود، میتوان شاهد آغاز تولید انبوه دارو در اواخر سال 2018 بود.

وزارت بهداشت روسیه نیز در این رابطه اعلام کرده است، با اینکه کشورهای خارجی زیادی به خرید فناوری و دانش تولید این دارو علاقه دارند ولی شهروندان روسیه در ارجحیت و اولویت استفاده از آن قرار خواهند گرفت.

همشهری

نظر بینندگان
  نظر شما

نام و نام خانوادگی *

پست الکترونیک

متن نظر *

تـبـلیـغــــات